Рейтинг
Заказ обсудили, приняли и отправили очень оперативно. Я остался доволен общением с ребятами. Спасибо Alpsport-вы молодцы. РЕКОМЕНДУЮ.
Андрей
Читати більше Читати меншеСпорядження для бігу по пересіченій місцевості дещо відрізняється від речей для бігу по асфальту. Тут потрібно обов'язково враховувати і значно більшу тривалість забігів (в форматі змагань - зазвичай більше 5 годин), і більш складні умови (які включають мінливу погоду і різноманітний рельєф місцевості, а іноді і різний час доби). Заздалегідь знаючи особливості даного регіону і тип гонки, досвідчені організатори складають список спорядження для трейлраннінга (обов'язкового і рекомендованого), який допоможе вам взяти все необхідне і нічого не упустити.
Зазвичай їжа, додатковий одяг для трейлраннінгу і аптечка поміщаються в спеціальний трейловий рюкзак (рюкзак для трейлраннінга). Його особливість в тому, що він компактний, легкий, облягаючий і не заважає під час швидкого бігу по пересічений місцевості. На щастя, рюкзак для трейлу вельми рідко має великий обсяг, адже сучасне трейловое спорядження дуже легке і займає мало місця (компактне). Для вдалого вибору рюкзак варто приміряти перед покупкою, а також звернути увагу на дрібні деталі, які виявляються дуже корисними (місце для питної системи-гідратора і фляг для води, кріплення для палиць тощо). Трейлові рюкзаки випускають багато брендів - як зі світовим ім'ям (наприклад, рюкзак La Sportiva Sky Vest ), так і українські "першопрохідці" (досить часто на спині в українських трейлраннерів можна побачити рюкзак Travel Extreme Карпатія ). Іноді замість рюкзаків (особливо на коротких дистанціях) використовують зручні поясні сумки для трейлраннінга.
Трейлові кросівки (вони ж - кросівки для трейлраннінга) - це, мабуть, найважливіша частина вашого спорядження для гірського бігу. Адже саме від благополуччя ваших ніг залежить, чи вдало ви завершите дистанцію і яке місце на фініші вас чекає. Чому для трейлу не підходять звичайні бігові кросівки? У них немає надійної фіксації, достатнього зчеплення з поверхнею (точніше - спеціальної підошви) і захисту стоп від ударів. Адже навряд чи на доріжці міського парку вас підстережуть гострі камені або болотиста жижа, а якщо раптом почнеться злива - ви завжди зможете повернутися додому, замість того, щоб ще півдня стрибати по слизьких каменях Горган :) А все необхідне для таких умов мають в своєму арсеналі кросівки для бездоріжжя. Такі бренди як La Sportiva і Salomon вже багато років випускають спеціальні кросівки для трейлу, а їх модельні ряди обчислюються десятками моделей кросівок різного призначення. (Загляньте в який-небудь міжнародний рейтинг трейлових кросівок - цілком ймовірно, що там знайдуться кращі кросівки для трейлраннінга від цих брендів). Їх характеристики залежать від складності та тривалості маршруту, тому для коротких тренувань в парку і ультрамарафону підходять зовсім різні моделі (наприклад, La Sportiva Helios і La Sportiva Ultra Raptor відповідно), а для мультигонок добре підійдуть Salomon XA Pro 3D . З "грязьовим" рельєфом на "ура" впораються легендарні Salomon Speedcross , а з кам'янистим - La Sportiva Bushido . Більш докладно модельний ряд La Sportiva ми розглянули ось в цій статті . Кросівки для бігу по пересіченій місцевості купити не так просто, як здається на перший погляд, адже потрібно приділити час і перегляду оглядів, і примірці різних моделей і розмірів (до речі, рекомендується вибирати розмір трохи з "запасом" - з розрахунком на те, що ноги набрякають, коли ви біжите гонку або тренуєтеся). Якщо ви новачок, краще, щоб ви зробили вибір трейлових кросівок за допомогою професійного консультанта, який і розповість все особливості кожної моделі, і допоможе підібрати відповідний розмір. Ми з радістю розповімо і покажемо вам, як обрати трейлові кросівки і попасти "в точку" :) Трейлові кросівки купити можна прямо в нашому магазині в Києві (також у нас є й інше спеціальне спорядження).
Тут же варто згадати про трейлові шкарпетки . Здавалося б, це значно простіше, ніж вибрати кросівки, але, як показує практика, кожному бігуну підходять зовсім різні шкарпетки, які він вибрав своїм фаворитом після проби різних моделей і брендів. На щастя, виробники трейловойго одягу вже створюють спеціальні шкарпетки для трейлранінгу з урахуванням особливостей цієї активності (La Sportiva, X-Socks, Mund). Основні відмінності - в матеріалі (синтетика швидше відводить вологу і висихає, вона більш міцна і довговічна, а вовна мерино - м'яка і комфортна, і не вбирає неприємний запах) і зонування (у кожного бренду є свої "фішки").
Палиці для трейлраннінгу - предмет спорядження, який все більше набирає популярність серед українських трейлраннерів. Палиці розвантажують коліна (що особливо важливо на спусках!) і допомагають тримати рівновагу. З палицями бігати легше, і це незаперечний факт. Вони можуть бути телескопічні (регульовані, складні) або фіксованої довжини (їх не можна складати, мають фіксовану довжину, але легші!). Тут вже справа смаку і зручності :) Часто для бігу користуються легкими трекінговими палицями, але існують і спеціальні трейлові палиці купити які також можна у нашому екіпірувальному центрі.
Одяг для трейлу - головне, щоб він був зручним, добре відводив вологу і швидко висихав. Зазвичай це облягаючий, компресійний, добре вентильований одяг з мінімумом швів (майка або футболка, шорти або тайтси).
Штани з мембраною (ще їх називають штормові штани або мембранні штани) - це штани, що не промокають під час дощу і при цьому вентилюються і відводять піт від тіла назовні. Такі штани можуть бути як дуже легкими, так і більш важкими (при це вони більш міцні, довговічні і не такі дорогі - наприклад, класичні штани Marmot Precip Pants ).
Мембранна куртка або вітровка - це ваш захист від дощу, вітру, холоду. Якщо на підходах до вершини бігти спекотно, то при виході на хребет вас може підстерігати потужний холодний вітер. Легкі куртки із захистом від дощу/вітру практично нічого не важать і компактно складаються.
Компресійні гольфи або гетри - багато бігунів їх любить за те, що вони стимулюють приплив крові, ноги довше не втомлюються і м'язи мають "підтримку". Але користуються такими речами поки що далеко не всі.
Головний убір - вам обов'язково стане в нагоді бафф, шапка або кепка (в залежності від погоди) - щоб захистити голову від перегріву/переохолодження (а якщо кепка оснащена захистом для шиї - то і від сонячних опіків) .
Окуляри - бажано, щоб це були спеціальні гірські окуляри, адже вони розраховані на рівень захисту очей саме в горах. Таким чином ви збережете здоров'я очей і забезпечите собі комфорт в дорозі).
Рукавички допоможуть зігріти руки в холодну вітряну погоду, захистити їх, піднімаючись по скелях, і обійтися без мозолів при бігу з палицями.
Аптечка - сюди бажано помістити пластир, зволожуючий бальзам для губ (від пересихання), бинт, сонцезахисний крем (краще спеціальний гірський - він має більший рівень захисту).
Ізофолія (вона ж - термоковдра або рятувальна ковдра) - це компактна блискуча ковдра з фольги, що зберігає тепло (для екстрених ситуацій).
Телефон в герметичному чохлі. Гермочохол можна підібрати як спеціально під телефон, так і під інші дрібні речі.
Свисток. Цей маленький елемент екіпіровки часто входить в обов'язковий список спорядження, адже він - запорука вашої безпеки.
Налобний ліхтар з 2 комплектами батарейок. Може стане в нагоді як на нічному забігу, так і на денному (адже немає гарантії, що ви прийдете до фінішу завидна, а заблукати на маршруті без ліхтарика - сумнівне задоволення!) Це може бути як простий класичний налобний ліхтарик, так і спеціальний біговій з спеціальними функціями і режимами.
GPS-годинник. Корисний гаджет як для проходження маршруту, так і для замірів швидкості, висоти і інших важливих показників.
Вода і їжа. Для дотримання питного режиму добре підходить багаторазовий складаний легкий стаканчик для води, в який легко набирати воду з джерел, легкі фляги ( Hydrapak , Platypus ) та питні системи. Як перекуси часто беруть спортивне харчування, а для тих, хто надає перевагу більш натуральному складу продуктів чудово підійдуть ось такі енергетичні батончики з різними смаками.
Звичайна ціна: 2 420 грн
Special Price 1 573 грн
Закінчився
Вхід / реєстрація
Увійдіть у свій існуючий обліковий запис
Facebook GoogleВхід / реєстрація
Реєстрація