Великий розпродаж! Знижки на одяг, взуття та спорядження до -50%!

 

Мотузки

Мотузки

Альпіністська мотузка - важливий елемент у базовому наборі спорядження для промальпа, гірського альпінізму або скелелазіння. Основне завдання - забезпечити надійну страховку при вертикальному підйомі або спуску. Якість залежить від матеріалів з яких вона виготовлена. Перш ніж купити мотузку для альпінізму або скелелазіння потрібно визначитися з поставленим перед нею завданням.

Для того, щоб досягти не тільки ефективного, але й безпечного подолання маршруту, сфери застосування мотузки діляться на наступні групи:

 • статика 
 • динаміка 
 • допоміжні шнури

Статичні мотузки 

Статична мотузка стійка до стирання, але практично не розтягується. У промисловому альпінізмі вона призначена для роботи на висоті, а в спелеології найкраще підійде для рятувальних робіт. Часто її використовують там, де не передбачені раптові і різкі ривки: натяг перил і переправ, верхній підйом вантажів або людей. Стандартний діаметр в такому випадку варіюється від 8 до 12 мм. Мотузка меншого діаметра вважається допоміжною і не використовується як страховка.

Динамічні мотузки

Динамічна альпіністська мотузка здатна подовжитись при навантаженні амортизуючи удари і поглинаючи енергію зриву. Правильно розподіливши навантаження по точках страховки забезпечується безпечний рух по маршруту. Динаміка ділиться на одинарну, подвійну і здвоєну. Такі характеристики дозволяють вибрати мотузку для вільного лазіння або роботи на складних маршрутах. Їх захисне плетіння частіше забарвлене ​​в яскраві кольори - так набагато зручніше працювати з двома і більше мотузками. Варто пам'ятати що динаміку не можна використовувати при тривалому статичному навантаженні провішуючи перила, переправи і траверси. При постійному розтягуванні вона втрачає еластичні властивості і в подальшому не може використовуватися при різких навантаженнях і ривках.

Резюме

Не дивлячись на відмінності за характеристиками, страхувальні пристрої однаково добре працюють як на статичних так і на динамічних мотузках.

Окремо потрібно відзначити, що допоміжні шнури не застосовуються для страховки не дивлячись на мінімальну еластичність. Їх застосовують для допоміжних цілей: підтяжка вантажів, створення петель, прусиків і так далі.

Мотузка для альпінізму, купити яку можна в нашому магазині, має різний ціновий діапазон. Це залежить від типу, виробника, загальної довжини, наявності або відсутності просочення. Активний термін служби спорядження - два роки, але загальний термін не повинен перевищувати п'ять років з моменту випуску. Зберігати її краще в чохлі, далеко від сонця і вологи для того, що б зберегти властивості якомога довше.

Сторінка:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

Сторінка:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4