Зростає популярність активного зимового відпочинку. Гірськолижний спорт відноситься до екстремальних видів розваг. Він виник в середині вісімнадцятого століття в Скандинавії. Гірські лижі відрізняються від звичайних за вагою, довжиною і шириною. Щоб кататися зі схилів і підкорювати гори необхідне спеціальне лавинне спорядження. Інакше, це може бути дуже небезпечно для життя і здоров'я. Обов'язково слід дотримуватися правил безпеки. Основні випадки повязані із: сходженням лавин, наявності каменів під снігом. Опинитися під сніговим завалом дуже небезпечно. Такі випадки нерідко закінчувалися трагічно, а тому діяти потрібно оперативно. Необхідно стежити за прогнозами синоптиків, добре орієнтуватися на місцевості, щоб не потрапляти в подібні ситуації.
Фактори, що сприяють сходу лавин: залежаний або підталий сніг, погані погодні умови, невдалий рельєф місцевості, людські фактори. Досить часто лихо може трапитись через неправильнй збір спорядження.
Набір лавинного спорядження
Склад екіпіровки для безпеки обов'язково включати:
Лопату для прибирання снігу, щоб була можливість викопати себе або товариша з-під лавини.
Датчик, зі звуковим сигналом (називається бипером).
Щуп (або довга металеву палиця для пошуку людини під снігом, бажано складний).
Збирати сумку слід за допомогою досвідченої людини, професіонала в цій галузі. Не потрібно економити на приладах і датчиках, які входять в лавинне спорядження (купити Львів). Вони, можливо, будуть відповідальні за врятування життя людини, тому слід вибирати якісні і компактні вироби, куплені в перевірених магазинах. Лавинний датчик (Біпер) отримує і передає дані у вигляді сигналів на частоті 457 кГц. Є цифрові і аналогові моделі. Вони відрізняються типом сигналу, з яким працюють.
Принцип роботи: включений лавинний датчик (ціна Україна) необхідно надіти на тіло за допомогою спеціальних кріплень або покласти в кишеню близько до тіла і застебнути на блискавку. При попаданні під завал снігу члени команди переведуть його в режим прийому і з легкістю знайдуть потерпілого. Пошуки займуть не більше 20 хвилин. Для отримання навичок роботи з цим пристроєм можна пройти навчання в спеціалізованому центрі підготовки. Такі знання і вміння знадобляться в екстреній ситуації і врятують життя людині.
Лавинний щуп На зміну сталевим ціпкам прийшов спеціальний щуп, призначений для зондування снігу з метою пошуку людей. Він виготовляється з алюмінію або карбону. Деякі моделі оснащені додатковими датчиками для спрощення процесу пошуку. Це пристрій для визначення місця розташування людини, що потрапила під схід снігу. Являє собою складну палицю довжиною близько трьох метрів. Його слід використовувати, як доповнення до біпера. Приблизний радіус дії - 1,5 метра. Швидко і недорого купити лавинний щуп та інше лавинне спорядження можна на сайті інтернет магазину Альпспорт.
Вхід / реєстрація
Увійдіть у свій існуючий обліковий запис
Facebook GoogleВхід / реєстрація
Реєстрація