Як вибрати термобілизну
- Термобілизна - це різновид функціонального одягу. Зазвичай це термокофта, термоштани (їх ще називають термокальсони) або комплект. Зазвичай про термобілизну говорять у контексті зігрівання у холодну погоду. Але насправді вона не так зігріває, як забезпечує ефективне збереження тепла від тіла людини. Завдяки особливостям цього виду одягу його можна застосовувати у різних сферах активного та пасивного відпочинку, а також спорту. До того ж існує різна термобілизна для різних сезонів. Нижче ми розповімо про принципи роботи цього виду одягу, особливості різних моделей і пояснимо, як вибрати термобілизну саме для ваших цілей та завдань.
Як працює термобілизна?
- - це базовий шар одягу, який одягається під основну куртку, кофту (фліс) та штани (наприклад, трекінгові або штормові)
- - волокна тканини термобілизни відводять вологу від тіла на зовнішній бік одягу, зберігаючи тіло в сухості та теплі
- - тканина дуже швидко висихає
- - термобілизна регулює температуру різних ділянок тіла, не дає переохолоджуватися та перегріватися
- - компресійна термобілизна додатково підтримує м'язи
- - термобілизна працює максимально ефективно у зв'язці з функціональною нижньою білизною та при дотриманні принципа пошаровості в одязі
Матеріал термобілизни
- Спортивну термобілизну для трекінгу, гірських лиж, тренувань, а також використання в місті зазвичай роблять із синтетичних матеріалів (поліаміду, поліестеру, поліпропілену, еластану тощо) або з вовни вівець-мериносів (завдяки її особливим властивостям та високій якості), а також із комбінації цих двох матеріалів для поєднання їх властивостей. Досвідчені спортсмени та гірські туристи настійно не рекомендують використовувати котонову (бавовняну) термобілизну, адже цей матеріал сильно вбирає вологу і довго висихає, що несумісно з активним рухом та комфортним відпочинком.
Синтетична термобілизна
- Термобілизна із синтетики максимально швидко відводить вологу і дуже швидко сохне. Це робить її ідеальною для фізичних навантажень. Також вона чудово тягнеться. Часто моделі із синтетичних волокон мають дизайн із спеціальним функціональним зонуванням. Термобілизна ділиться на ділянки з різними потребами та особливостями - у цих зонах білизна може мати різну щільність та тип плетіння. Термобілизна з компресією ще й підтримує тіло під час тренувань та руху. Оптимальні сфери використання такої термобілизни – це гірські походи з великим навантаженням, активні спортивні тренування, пробіжки, активне катання на лижах та сноуборді тощо.
Вовняна термобілизна
- Сучасна термобілизна з вовни мерино дуже м'яка і приємна на дотик. Вона добре зберігає тепло і має природний антибактеріальний ефект. Це дозволяє білизні довгий час залишатися свіжою, що дуже доречно у довгих подорожах. Вовняна термобілизна зазвичай не має компресії і тому дуже комфортна. Волокна мериносової вовни досить швидко сохнуть і зберігають тепло навіть при намоканні. Це ідеальний варіант для щоденного носіння в місті, для гірських походів у помірному режимі, хайкінгу, помірно активного катання на лижах та борді, тренувань у легкому режимі. Також вона відмінно підійде як комплект термобілизни для сну в умовах гірського походу.
Комбінована термобілизна (синтетика + вовна)
- Поєднання вовняних та синтетичних волокон дозволяє використовувати позитивні якості двох матеріалів в одному продукті. Наприклад, вовна мерино додає антибактеріальні якості та м'якість, а синтетика – еластичність, зносостійкість та міцність. У результаті, вдається отримати високотехнологічний одяг із цікавими властивостями. Залежно від щільності такої білизни, зонування та ступеня компресії визначаються оптимальні сфери її використання.
Компресійна термобілизна
- Найчастіше це термобілизна із синтетики або комбінованого матеріалу, яка має дуже облягаючу посадку і відмінно підтримує м'язи під час руху. Саме через це її не рекомендується носити протягом тривалого часу, а також у місті. Водночас це ідеальний варіант для спортивного використання, активних гірських походів та катання на лижах в активному режимі.
Крій
- Залежно від вашого смаку та планованого використання можна вибрати найбільш відповідний крій термобілизни. Наприклад, літня футболка може бути обтягуючою або вільною. А термокофта - мати зручний округлий виріз або високий комірець на блискавці для більшого утеплення, і навіть невеликий капюшон. Термоштани можуть мати повну довжину або 3/4 (наприклад, для кращої сумісності із гірськолижними черевиками). Жіноча термобілизна та чоловіча термобілизна мають спеціальний анатомічний крій. Є також окрема дитяча термобілизна.
Призначення
- Підбирати термобілизну потрібно, виходячи з того, де ви збираєтесь її використовувати.
Термобілизна для гірського походу
- Термобілизна для трекінгу повинна підходити для погодних умов і того ритму руху, якому ви віддаєте перевагу. Для активної частини походу добре підходить синтетична термобілизна з легкою компресією або тонка вовняна, а для вечірнього відпочинку в таборі та сну – комфортна білизна із вовни. В ідеалі мати два комплекти, щоб міняти базовий шар на ніч. Але для економії місця в рюкзаку можна підібрати один універсальний комплект.
Термобілизна для катання на лижах та сноуборді
- Для високого рівня активності добре підходить компресійна синтетична білизна середньої щільності, а для помірного - вовняна білизна середньої щільності або щільна синтетична. А для відпочинку апре-скі стане в нагоді комфортна тепла термобілизна з вовни.
Спортивна термобілизна
- Для спортивних тренувань потрібна синтетична термобілизна, яка добре відводитиме вологу і швидко сохнутиме. Високий рівень компресії буде плюсом для підтримки тіла. Термобілизна з вовни добре підходить для пробіжок у легкому режимі та невеликих спортивних навантажень.
Термобілизна для міста
- Для міського використання в холодну погоду найкращим варіантом буде м'яка вовняна термобілизна середньої або великої щільності, залежно від температури. Комплект із синтетики також можна одягати у місті, але зверніть увагу, що сильної компресії бути не повинно.
Термобілизна для риболовлі, прогулянок на природі
- Для більш пасивного проведення часу краще вибрати максимально щільну і теплу термобілизну - наприклад, вовняну або навіть флісову.
Температурний режим
- Вибір щільності термобілизни залежить від вашої активності та погоди. Правильний підбір щільності дозволить вам не перегрітися і не переохолодитися. Великий плюс пошарової системи одягу в тому, що в теплу погоду можна залишити тільки базовий шар термобілизни, в прохолодну - додати зверху кофту-фліс, в холодну - надіти поверх пуховку або штормову куртку.
Літня термобілизна
- Якщо ви тренуєтесь або вирушаєте в похід у літню спеку, вам знадобиться найтонша термобілизна. Це може бути легка вовняна футболка, яка довго зберігатиме свіжість, або тонка синтетична кофта (або комплект).
Демісезонна термобілизна
- Синтетика та вовна середньої щільності - оптимальний вибір для весни та осені. До того ж, така білизна дуже універсальна і добре підійде для теплої зими та середніх навантажень.
Зимова тепла термобілизна
- Для зимових морозів слід підбирати найтеплішу та найбільш щільну термобілизну. З таким завданням чудово впорається щільна вовна мерино чи синтетика.
ТОП моделей термобілизни
- У нас можна купити термобілизну різних виробників. Для асортименту нашого туристичного магазину ми намагаємося підбирати найцікавіші за якістю та ціною бренди та моделі. Це найпопулярніша термобілизна в нашому магазині, яку найчастіше вибирають наші клієнти:
- Accapi X-Country (Італія) - тонка синтетична термобілизна із зонуванням, яка розроблена для активних навантажень та нехолодної погоди. Дуже м'яка та еластична. Випускається в чоловічій та жіночій версіях та кількох кольорах.
- Accapi Polar Bear (Італія) - дуже щільна термобілизна із синтетики для дуже холодної погоди. Підходить для зимових гірських походів, катання на лижах у мороз. Зручний крій добре захищає груди та шию від холоду та вітру. Є чоловіча та жіноча модель.
- Accapi Ergoracing (Італія) - анатомічна термобілизна з великою кількістю зон, призначена для великих навантажень у міжсезоння та холодну погоду. Є варіант для чоловіків та жінок, а також аксесуари з цієї ж серії.
- Accapi Ergowool (Італія) - комфортна та дуже тепла термобілизна з комбінації вовняних та синтетичних волокон для холодної зимової погоди. Є жіночий та чоловічий варіант.
- Icebreaker 200 Oasis (Нова Зеландія) - це дуже якісна вовняна термобілизна середньої щільності. Чудовий вибір для міста, гірських походів в демісезон, не дуже активного катання на лижах та сноуборді. Великий плюс - зовнішній вигляд термокофт, який дозволяє носити їх як основний шар одягу в прохолодну погоду. Є багато різних варіацій цієї популярної термобілизни (з круглим вирізом, комірцем-стійкою на блискавці, з принтом та однотонні, жіночі та чоловічі).
- Icebreaker Oasis 260 (Нова Зеландія) - найщільніша та найбільш тепла вовняна білизна в колекції цього бренду. Ідеальна для міста, прогулянок у лісі та гірських походів взимку, а також знадобиться для сильних морозів на гірськолижному курорті, якщо ви сильно мерзнете та не катаєтесь активно. Також випускається у різних варіантах, як і попередня модель.
- Tramp Warm Soft (Китай) - популярна недорога термобілизна. На відміну від попередніх варіантів, продається комплектом. Випускається в різних кольорах і підходить для полювання, риболовлі та туризму.
- Tramp Comfort Fleece (Китай) - це теж бюджетний комплект термобілизни, виготовлений з м'якого флісу. Призначений для універсального використання.
Як вибрати розмір термобілизни
- - В ідеалі краще приміряти термобілизну у спеціалізованому туристичному магазині та підбирати розмір наживо.
- - Моделі різних брендів одного розміру можуть сидіти по-різному.
- - Не орієнтуйтесь тільки на розмір на етикетці та в розмірній таблиці.
- - Синтетична термобілизна має бути облягаючою та не повинна звисати.
- - Термобілизна не повинна тиснути та передавлювати тіло.
- - Шви не мають заважати та натирати.
- - Вовняна термобілизна може мати більш вільну комфортну посадку.
Догляд за термобілизною
- - Термобілизну можна прати у пральній машині в делікатному режимі в залежності від матеріалу (зверніть увагу на бірку на виробі).
- - Використовуйте лише спеціальні якісні засоби для прання та кондиціонування.
- - Не сушіть термобілизну на нагрівальних приладах та не прасуйте її (вона може сісти!)
- П.С. А яку термобілизну носиш ти? Чекаємо у коментарях!
Вхід / реєстрація
Увійдіть у свій існуючий обліковий запис
Facebook GoogleВхід / реєстрація
Реєстрація